Chudnutie s Vilom Rozborilom"V siedmom nebi"

Autor: Tina Turnerova | 22.10.2014 o 22:00 | Karma článku: 5,17 | Prečítané:  1511x

Keď nás do relácie zavolali, na chvíľu som zaváhala. Po zamyslení sa nad ľudským živým peklom, ktorým je nadváha a obezita, už nebolo o čom rozmýšľať. Bolo jasné, že chceme Paľovi pomôcť.

Relácie v televízii nepozerám, nemáme na to technické vybavenie a ani primárny záujem sledovať programy. Produkciu relácie typu "V siedmom nebi" s Vilom Rozborilom sme teda nepoznali detailne.

Občas som zachytila niečo v médiách, prípadne vyjadrenia známych, že relácie tohoto typu sú emočné vydieranie a podobne. Nemám rada, keď sa niečo radikálne odsudzuje, alebo vníma zaujato negativisticky. Nemôžem to posúdiť úplne detailne, nakoľko som žiaden diel predtým nevidela.

Keď nás do relácie oslovili, musela som premýšľať aj nad charakterom relácie, a aj o Vilovi ako o človeku, s ktorým budeme v blízkej dobe spolupracovať. Musím uznať, že relácia možno nemá ideálne zvládnutú štruktúru a nie vždy je ustriehnutý morálny, alebo etický kódex, ale jedno celému štábu treba nechať.

Sú to ľudia, ktorý makajú od rána do večera preto aby pomohli iným. Preto, aby v konečnom dôsledku niekto dostal, čo potrebuje, aby mohol ďalej prežiť, alebo zažiť nezabudnuteľné. Sú preč od svojich vlastných rodín, dni, večery, víkendy a sviatky. Sú to špičkový odborníci vo svojom obore a keď pracujú, nepoznajú hranice.

Ak je teda cieľom práce (relácie) v konečnom dôsledku pomoc niekomu (jednotlivcovi, alebo rodinám), potom nech sú takéto relácie aj denne, postavím sa za ne.

Náš prípad predsa len priniesol niečo nové, nový, iný rozmer pomoci. Rozmer pomoci a charakter pomoci, ktorý by možno privítal každý z nás. Paľo mal a ešte má tažkú obezitu, nadváhu, ktorá je morbidná, fatálna pre telo a existenciu človeka. Dĺžka a kvalita jeho života závisí od toho, či sa mu podarí extrémnych kilogramov zbaviť, alebo nie.

Preto by mohol byť takýto druh pomoci blízky aj ostatným, pretože tento problém sa týka čoraz väčšieho množstva obyvateľov Slovenska, vo väčšom, alebo menšom rozmere. Ľahko sa vieme s Paľovou situáciou stotožniť.

Na základe reakcií, ktoré sme dostali po odvysielaní Paliho príbehu je jasné, že problém obezity a nadváhy sa týka obrovského množstva ľudí. Preto presne vedia s Palim súcitiť, keď ho vidia na obrazovke roniť slzy, pot a krv na tvrdých tréningoch. Vedia, že je moc dôležité to, čo si dáte počas celého dňa na tanier a čomu dovolíte aby sa stalo súčasťou vášho tela.

V dnešnom svete, kde na vás diéty striehnu spoza každého rohu a učia vás chorým návykom, ktoré vedú akurát k jojo efektom, je vybrať si správnu cestu ozaj ťažké. Aj odborné štúdie, či odborníci sa líšia v názoroch, ktoré sa komunikujú v médiách, obyčajný človek musí byť ozaj zmätený.

Sama som si prešla neistými obdobiami, kedy som o výžive vedela málo, ako športovkyňa, kde nám tréner klopkal na váhu a ukazoval, kde má byť ideálna hmotnosť pre TOP výkony. Potom v modelingu, kde dve jahody za 4 dni bola vyvážená strava...

Som rada, že som našla túto cestu v živote, kedy viem o výžive dosť na to, aby sme spolu s manželom mohli odborne poradiť ostatným a pomáhať im orientovať sa v tejto novodobej vede. Samozrejme, nikdy nevieme dosť na to, aby sme nemohli vedieť ešte viac. Každodenné vzdelávanie nás v tom utvrdzuje. Lebo ako hovorí môj dobrý kamarát, vyhľadávaný odborník Prof. Mudr. Dušan Hamar, PhD. "Výživa nie je empirická veda a teda nikdy nemožno dokázať, ani vyvrátiť tvrdenia ozaj extaktne."

Na záver ešte pár slov k Palimu. Momentálne je na pol ceste, kedy je jeho hmotnosť niečo málo pod 200 kg. Náš cieľ, ideálna hmotnosť, ktorú by sme mali dosiahnuť je približne 130kg. Či sa nám to spoločne s Paľom podarí, je otázka bojovnosti, vôle, okolností, zdravia a času. My však veríme, že všetko výjde tak ako si to želáme. Nesmierne nás teší, že v príbehu spolu s ním schudla aj jeho manželka a celý štáb, ktorý príbeh nakrúcal.

Vy si nezabudnite pozrieť ďalšie časti relácie o chudnutí s Palkom Balážom, ďakujeme Vám za pozornosť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.


Už ste čítali?